Bez peněz do hospody nelez

15. května 2011 v 21:35 | Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku |  Bla, bla, bla...
Peníze. Když se tohle slovo řekne, vybaví se mi skutečnost, že jsem ve finanční krizi.

I když...

....Je to asi moje vina, že když mi rodiče daj peníze (např. na knížku), tak si tu knížku nekoupim a místo toho si koupim kafe, croissant a ledovej čaj, protože mám žízeň a hlad. Potom přijdu domů, rodiče zjistěj, že nemám žádnou knížku a chtěj po mě zpátky peníze. Já je samozřejmě nemám, tak jim řeknu, že jim to vrátim z kapesnýho... A takhle to jde pořád dokola.

Vždycky jsem si řikala, že budu na něco šetřit. Na něco velkýho, třeba za několik tisíc. A vždycky, VŽDYCKY jsem si našetřila tak přibližně 20 Kč, který potom stejně utratila. V hodně knížkách, co jsem četla, byly holky, k
terý v létě chodily na brigádu a ty našetřený peníze pak utratily za lístky na koncerty a fesťáky.

Musí to bejt strašně fajn pocit, když jstě např. na tom koncertě a víte, že jste tam za vaše vlastní peníze. Že jste si je sami vydělali, ne, že vám je maminka strčila pod nos...Jenže vzhledem k tomu, že mám prázdniny dost zaplněný, pochybuju, že bych stihla nějakou brigádu... Stejně mi ještě nebylo 15. (To zní, jak kdybych chtěla bejt štětka, ale víte, jak to myslim že jo? ).

Prostě a jednoduše čím dál víc se ty peníze řešej. Vemte si třeba Vánoce. Dřív jsem se na ně těšila, koupila jsem v pohodě dárky, dostala jsem dárky a bylo všechno fajn. A teď? Teď lítám po Praze s tím, že ještě nemám všechny dárky, jsem v neuvěřitelnym stresu, nevim, co koupit. A když konečně něco vyberu, zjistim, že mám málo peněz... Fakt už se děsim příštích Vánoc.

Na pěnezích strašně záleží. Všude musíte něco platit - jdete s kamarádkou ven a hned je v prdeli 50 korun (jestli né víc). A to je dost smutný, protože přece ty nejlpeší věci jsou zadarmo... Tak proč tolik utrácíme?

(Čekám odpovědi na tu poslední otázku.)
 


Komentáře

1 Jane Jane | Web | 15. května 2011 v 21:39 | Reagovat

Protože pořád něco chceme. Nejsme spokojení s tím co máme, chceme něco novýho. Stačí?

2 Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku | Web | 15. května 2011 v 21:53 | Reagovat

[1]: Jo, máš pravdu - to je logický. Stačí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.